تبلیغات
دانشجوی سیریک - هلاکت 5 تروریست در منطقه شمال سینا

هلاکت 5 تروریست در منطقه شمال سینا

شنبه 6 آذر 1395 10:07 ب.ظ

 

خبرگزاری تقریب (TNA) - هلاکت 5 تروریست در منطقه شمال سینا

 • خبرگزاری تقریب (TNA) - هلاکت 5 تروریست در منطقه شمال سینا

  هلاکت 5 تروریست در منطقه شمال سینا

  در درگیری نیروهای امنیتی مصر با گروهی از تروریست ها در منطقه شمال سینا، 5 تروریست به هلاکت رسیدند.

  تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰

  کد مطلب: 252086

  به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، شبکه خبری اسکای نیوز به نقل از منابع مصری، با اشاره به هلاکت 5 تروریست در درگیری با نیروهای امنیتی مصر در شمال سینا، اعلام کرد: این حادثه در یک محل ایست بازرسی در غرب شهر العریش مرکز استان شمال سینا که محل فعالیت خطرناک ترین تروریست ها از جمله انصار بیت المقدس وابسته به داعش است، رخ داد.
   
  در ادامه این گزارش آمده است: پیشتر نیروهای امنیتی مصری اعلام کردند که 8 نظامی مصری روز پنج شنبه در کمین تروریست ها کشته شدند؛ روز جمعه نیز جسد 4 نظامی دیگر مصری در نزدیکی محل کمین پیدا شد و به این ترتیب شمار نظامیان کشته شده مصری توسط تروریست ها در دو روز گذشته به 12 نفر افزایش یافت.
   
  یک سخنگوی نظامی مصر پنجشنبه گذشته همچنین از هلاکت 3 نفر از مهاجمان و کمین کنندگان در درگیری با نیروهای امنیتی مصری خبر داده بود.
   
  در این کمین یک خودروی بمب گذاری شده با مقادیر زیادی مواد انفجاری در نزدیکی محل ایست بازرسی در شمال سینا منفجر شد.
   
  برپایه این گزارش، تروریست های مستقر در شمال سینا از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری سابق مصر در سال 2013 حملات خود را علیه نیروهای ارتش و نظامیان مصری افزایش داده اند.
   
  تاکنون در اثر عملیات تروریست ها علیه نظامیان مصری دهها نفر از نیروهای ارتش و پلیس مصر به قتل رسیده اند؛ این در حالی است که نیروهای پلیس و ارتش مصر نیز حملات خود را علیه تروریست ها در منطقه سینا افزایش داده اند.
   
  در حال حاضر شماری از گروه های تندرو در شبه جزیره سینا واقع در شمال شرق مصر فعالیت دارند که مهمترین آنها گروه موسوم به انصار بیت المقدس است که پس از بیعت با گروه تروریستی داعش٬ نام خود را به «ولایت سینا» تغییر داد.
   
   

  کلمات کلیدی: سینا، مصر، تروریست


برچسب ها: هلاکت ، 5 ، تروریست ، در ، منطقه ، شمال ، سینا ،