تبلیغات
دانشجوی سیریک - میزگرد بررسی «هویت مسلمانان» در آمریکا

میزگرد بررسی «هویت مسلمانان» در آمریکا

شنبه 6 آذر 1395 10:23 ب.ظ

 

میزگرد بررسی «هویت مسلمانان» در آمریکا

 • میزگرد بررسی «هویت مسلمانان» در آمریکا

  میزگرد بررسی «هویت مسلمانان» در آمریکا

  اعضای جامعه مسلمانان آمریکا، میزگردی را در مورد هویت مسلمانان آمریکا با هدف معرفی مسلمانان به مردم این کشور و برطرف کردن تصورات غلط برگزار کردند.

  جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۹

  کد مطلب: 5076

  به گزارش «آرماگدون» ،به نقل از روزنامه «دیلی آیووا»، هم‌زمان با نزدیک شدن روز انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، اعضای جامعه مسلمانان پنج‌شنبه شب، ۱۳ آبان ماه میزگردی را برای گفت‌وگو در مورد هویت مسلمانان آمریکا به‌ویژه سیا‌ه‌پوستان و انتقاد از رسانه‌ها به‌خاطر تبلیغات سوء در مورد مسلمانان تشکیل دادند.
  بسیاری از اعضاء با ابراز نگرانی از افزایش اظهارات اسلام‌ستیزانه در سال‌های اخیر در آمریکا که منجر به ایجاد جوی منفی برای مسلمانان شده است، از رسانه‌ها به عنوان عامل اصلی انتقاد کردند.
  شمس گونیم، مدیر کمیسیون حقوق بشر ایالت آیووا در این میزگرد گفت: بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی برنده این انتخابات خواهد شد، مسلمانان بدون شک با دور دوم جو اسلام‌هراسی مواجه خواهند شد.
  محمد الموتی، دانشجوی حقوق دانشگاه آیووا با بیان اینکه رسانه‌های آمریکا کلمه «جهاد» را با مفاهیم منفی تبلیغ می‌کنند، گفت: جهاد در اسلام به معنای خشونت نیست، بلکه به معنی جهد و کوشش است.
  فاطمه البدری از دانشجویان دانشگاه آیووا نیز در مورد مسلمان سیاه‌پوست بودن در آمریکا و اینکه مسلمانان از زمان برده‌گیری آفریقایی‌ها در این کشور بوده‌اند، صحبت کرد و گفت: ما همواره در مورد هویت اسلامی صحبت کرده‌ایم اما در مورد مسلمانانی که در خارج از خاورمیانه زندگی می‌کنند، گفت‌وگو نکرده‌ایم.
  کلسی کرامر، مشاور مرکز حقوق بشر آیووا در پایان این میزگرد با اظهار امیدواری از اینکه جلسه گفت‌وگو بتواند در حل مسایل مسلمانان مؤثر باشد، گفت: بسیاری از مردم آیووا با مسلمانان ارتباطی ندارند، در نتیجه زمانی‌که خبری را در مورد مهاجران مسلمان می‌شنوند، کلمه مهاجر می‌تواند برای آن‌ها مبهم و ترسناک باشد.
  وی افزود: زمانی‌که آنها با مسلمانان زیادی در این ایالت ارتباط پیدا کنند، کلمه مهاجر برای آن‌ها ترسی نخواهد داشت، در نتیجه برقراری ارتباط راه حل مهمی برای مسئله اسلام‌هراسی است.


برچسب ها: میزگرد ، بررسی ، «هویت ، مسلمانان» ، در ، آمریکا ،